Jagoda Acai i jej dobroczynne właściwości

acaiberrydzialanieW głębi amazońskich dżungli, pośród bogatej, równikowej roślinności, znajdziemy wiele roślin, których owoce wykazują niezwykłe właściwości. Są nimi na przykład drzewa palmowe, z których dwa razy do roku zbiera się nieduże, ciemne owoce, są to właśnie jagody acai. Rośliny te od wielu lat są stosowane przez ludność krajów, z których pochodzą, takich jak m.in. Brazylia, gdzie są nazywane jagodami piękna. Jednak w Europie i USA o ich korzystnych właściwościach wiemy od niedawna, mimo to popularność suplementów diety, bazujących na ich składzie stale rośnie. Dzieje się tak dzięki szczególnym właściwościom tych owoców, których jest bardzo wiele. Duży popyt na te owoce i ich pochodne sprawiła, że wzdłuż Amazonki, sadzi się coraz więcej drzew palmowych, których owoce będą przeznaczone na sprzedaż. Dlaczego europejczycy tak zachwycają się jagodami acai? Ponieważ mają one doskonały wpływ na nasze ciało.

Jagody Acai zostały przebadane w wielu krajach, w badaniach tych wykazano szereg korzystnych właściwości dla naszego organizmu. Owoc ten jest źródłem witamin E, C, B6 i B12, które wspierają pracę całego organizmu. Dodatkowo występuje w nim wiele cennych składników mineralnych, takich jak wapń, potas, fosfor, żelazo, cynk i miedź, które są potrzebne do tego prawidłowego przebiegu wszystkich procesów. Jagody acai to źródło nienasyconych kwasów tłuszczowy z grupy omega-6 i omega-9, które wykazują silne właściwości oksydacyjne. A oznacza to, że zwalczają wolne rodniki, które są odpowiedzialne za proces starzenia się komórek. Nienasycone kwasy obniżają poziom złego cholesterolu, który ma dobry wpływ na wszystkie procesy komórkowe organizmu i pozwala, aby te przebiegały sprawnie.

Wśród właściwości jagód acai wymienia się zwiększenie wydajności pracy układu krążenia, co na dłuższą metę zapobiega powstawaniu niewydolności tego układu. Jagody acai zwalczają również ryzyko zachorowania na nowotwory oraz ich rozwój.

Jagody acai są bardzo często stosowane w suplementach na odchudzanie, ponieważ stymulują one metabolizm organizmu, jednocześnie zmniejszając apetyt. Owoce te, dzięki zawartości naturalnej kofeiny dodatkowo dodają energii i działają też pobudzająco, dzięki czemu są wyjątkowo skuteczną pomocą w walce z nadwagą.

Dzięki działaniu antyoksydacyjnemu jagody acai sprawiają, że nasz organizm starzeje się wolniej, a co z kolei powoduje, że na naszej skórze później pojawiają się zmarszczki, dzięki czemu wygląda ona młodziej i promienniej.

Świeże jagody acai można w zasadzie kupić tylko w Brazylii, w innych częściach świata możemy je spotkać w formie mrożonek, lub sproszkowanej (wtedy wymagają przechowywania w specjalnym, hermetycznym pojemniku). Najczęściej jednak jagody acai są odpowiednio przetwarzane i występują w formie kapsułek, jako suplementy diety, stosowane w celu walki z redukcją wagi.

ZAMÓW ACAI BERRY EXTREME JUŻ TERAZ!

Napisano w jagody acai Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Acai Berry Extreme

Preparat Acai Berry Extreme otrzymał pozwolenia do sprzedaży na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Czy Acai Berry Extreme pomogło Ci schudnąć?

Wyświetl wyniki

Loading ... Loading ...